NopCommerce

Hledáte modulární a robustní řešení pro Váš e-shop ? NopCommerce je open source systém, který je schopný splnit všechny Vaše požadavky na e-commerce řešení všech velikostí od malého obchodu po enterprise řešení. NopCommerce kombinuje přístup moderního open source vývoje i komerčního přístupu. Tím kombinuje nejlepší hodnoty z obou světů. Celý systém je dostupný zdarma. O vývoj se stará NopCommerce tým, který doplňuje velmi rozsáhlá a aktivní komunita.

Vývoj je velmi rychlý, a tak dokáže reagovat na různé potřeby trhu. Verze vychází každých cca 8 - 9 měsíců. Architektura celého řešení je velmi srozumitelná a dobře zdokumentovaná

Provoz nopCommerce na Českém trhu ?

Jste provozovatelem eshopu a řešíte, zda pro Vás bude nopCommerce tím správným systémem ? nopCommerce je skvělý systém, ale jakým způsobem obstojí na české eshop scéně, která je nesmírně dynamická?! Ve výchozí instalaci nopCommerce můžete provozovat menší eshop bez jakýchkoliv pluginů a rozšíření. Stačí pouze nastavit systém na české prostředí. V případě, že se chystáte provozovat střední nebo větší obchod, tak se bez podpory programátora neobejdete. To však platí v případě jakékoliv platformy. Pluginy pro nopCommerce jsou dostupné i pro českou republiku. Vývojem můžete oslovit, jakéhokoliv C# programátora nebo se obrátit i na několik firem, které se nopCommerce věnují.

 

Jste programátor, který váhá, zda zvolit nopCommerce ?  

nopCommerce je systém, který je napsaný čistě! To je dle mého názoru hlavní důvod, proč se do vývoje s nopCommerce zapojit. Kód je srozumitelný a velmi lehce čitelný. K hlubšímu pochopení systému stačí několik dní. Dalším důležitým aspektem je rozšiřitelnost, která je obrovská. Vše se dá řešit přes pluginy. To je velmi důležité pro jednoduché migrace na vyšší verze systému, ale i pro znovu použitelnost. Komunita programátoru je velmi aktivní a nopCommerce se neustále vyvíjí. Pokud se dostanete do úskalí, vždy Vám někdo ochotně poradí. 

V případě, že pořád váháte, zda je nopCommerce vhodným systémem pro Vaše řešení doporučuji navštívit stránky výrobce https://www.nopcommerce.com/whychoose.aspx. Dokumentace bude brzy dostupná i v českém jazyce (neustále na ní pracujeme).  

 

 Nejen e-commerce s nopCommerce ?

Se systémem nopCommerce můžete tvořit i standartní webové aplikace. Na několika projektech jsem využil nopCommerce jako rezervační systém. Způsobů, jak využít nopCommerce, je nezpočet. Většina scénářů se bude týkat webových aplikací, které mají objednávkový proces. Může se jednat nejen o eshop, ale i nejrůznější rezervační systémy.  V takovém případě Vám nopCommerce ulehčí mnoho práce.