Instalace pluginů v systému nopCommerce

Jak nainstalovat plugin do systému nopCommerce ? 

Největší výběr pluginů naleznete na stránkách nopCommerce na oficiálním obchodě. V první řadě je nutné stáhnout plugin. Všechny pluginy se distibují ve formě zip archivu. od verze 4.00 můžete plugin nahrát přímo z administrace viz. obrázek níže. V případě, že máte v zip archivu více verzí pluginu je nutné provést instalaci manuálně pomocí ftp. 

 

Manuální instalace

Manuální instalace spočívá v nakopírování modulu do příslušného umístění na web.serveru. V případě, že chcete nahrávat nové pluginu manuálně na server, je nutné nahrát pluginu do šložky Plugins. V případě, že máte aplikaci v root složce web. serveru, tak by umístění bylo c:\inetpub\wwwroot\Plugins\ 

 

Instalace pluginu

Když máte plugin umístěný na serveru přejděte do sekce Konfigurace->Pluginy->Místní pluginy a klikněte na tlačítko Reload Plugin list. Stisknutí vyvolá aktualizaci seznamu pluginů dostupných pro systém. Po aktualizaci seznamu uvidíte nový plugin, ktrerý nainstalujete stiskem tlačítka instalovat. 

 

Povolení widgetu

V případě, že se jedná o plugin typu Widget, je nutné ještě povolit jeho zobrazení. Pro povolení zobrazení widgetu přejděte do sekce konfigurace -> Widgets. V přehledu nainstalovaných widgetů je nutné povolit nově nainstalovaný widget.