RSS

Vývojářský blog

Servisní vrstva NopCommerce
V minulém díle jsme se podívali trochu podrobněji na datovou vrstvu systému NopCommerce. V dnešním díle navážeme na předchozí znalosti, aby se naše pochopení systému zase o něco víc prohloubilo. Zaměříme se na dvě důležité oblasti a to Nop.Core projekt, který udržuje nejen doménu, ale obsahuje i infrastrukturní prvky. Dále se podíváme na projekt Nop.Service, který obsahuje obchodní logiku.
Routovací systém v NopCommerce
V dnešním díle se budeme věnovat routovacímu systému a url adresám v NopCommerce. Každá MVC aplikace potřebuje mít routovací systém, aby se dokázala rozhodnout, jakým způsobem bude zpracovávat příchozí http požadavky. V dnešním světě je kladen poměrně velký důraz na hezké url adresy.
NopCommerce datová vrstva a přístup k datům
V minulém článku jsme si představili platformu NopCommerce z globálního pohledu. V dnešním díle se již zaměříme na konkrétní část systému, a to datovou vrstvu. Představíme si základní stavební kameny systému v podobě doménových objektů. Ukážeme si, jakým způsobem rozšířit doménové objekty a jakým způsobem přistupuje NopCommerce k nastavení systému a modulů.
Seznamte se s open source platformou NopCommerce
Každý rok se česká e-shop scéna rozrůstá a je čím dál tím náročnější konkurovat technologickým a funkčním požadavkům, které jsou kladeny na e-commerce systémy. V tomto seriálu si postupně představíme open source platformu NopCommerce, která je vhodná jak pro enterprise řešení, tak i pro menší e-shopy.
Lokalizace NopCommerce
NopCommerce je primárně lokalizovaný do angličtiny a o další jazykové mutace se stará komunita. Díky tomu, že se komunita NopCommerce nachází po celém světě, tak je jazykových mutací opravdu hodně. Lokalizace systému není však pouze o jazykové mutaci, ale i o nastavení měny a dalších
Jak na Widgety v NopCommerce
NopCommerce je modulární systém a podporuje několik druhů modulů a rozšíření, které si můžete napsat. Ještě před tím, než se pustíme do psaní vlastního wigdetu, je nutné se pozastavit a prozkoumat, jaké rozšíření NopCommerce nabízí a v čem se liší.
Seznamte se s NopCommerce
Jak vstoupit na dnes již tak přeplněnou českou e-shop scénu ? Z pohledu vlastníka nebo provozovatele e-shopu je dnes volba dobrého systému z nepřeberného množství nabídek více než náročným úkolem. Však z pohledu programátora je realita dost často rozdílná. Pokud jste ze světa PHP, tak pravděpodobně sáhnete po Prestashopu nebo jiném stabilním a roky ověřeném systému.